Kaplica cmentarna jak nowa!

Zakończone zostały prace przy kaplicy cmentarnej w naszej parafii.Kaplica została wybudowana w latach 1890-1893 przez Anielę z Potockich i Konstantego Zamoyskich, właścicieli majątku Kozłówka. Fundatorzy obiektu zostali złożeni w kryptach – zmarła 20.03.1917 r. Aniela oraz zmarły 31.01.1923r. Konstanty. Kaplice zrealizowano w stylu neogotyckim, najprawdopodobniej według projektu inżyniera i architekta powiatowego – Pliszczyńskiego. Kaplica jest jedyną kubaturową budowlą w granicach cmentarza. Elewacją frontową zwrócona jest na wschód – w kierunku elewacji frontowej pałacu Zamoyskich w Kozłówce i znajduje się na przedłużeniu osi tej rezydencji, która jest położona w odległości ok. 2 km. Od 15.09.2005r. kaplica jest wpisana do Rejestru Zabytków Województwa Lubelskiego. W tym roku dzięki środkom unijnym z projektu Lokalnej Grupy Rybackiej na lata 2007-2013 oraz środkom własnym kaplica przeszła gruntowny remont zewnętrzny. To taki pierwszy poważniejszy remont od czasów powstania tej kaplicy. Prace dotyczyły renowacji i remontu dachu, elewacji i izolacji przeciwwilgociowych pionowych i poziomych kaplicy. Jest to najpiękniejsza kaplica cmentarna w naszej Archidiecezji a nawet w tej części wschodniej naszego kraju. Prace te zostały wykonane przez Firmę p. Mariusza Tracza z Krasnegostawu - górali z okolic Nowego Sącza; p. Szymona i Dariusza Siedlarzów, Wacława Kuliga, Piotra Dunikowskiego i Kazimierza Laskosza. Wszystkim w imieniu całej parafii składamy serdeczne podziękowania.