Oaza Dzieci Bozych

Oaza czyli Ruch Światło – Życie. Spotkania formacyjne odbywają się w dwóch grupach. W starszej grupie spotykają się gimnazjaliści i szkoła średnia. Poruszamy tematy biblijne, związane z problemami młodzieży, z życia Kościoła i rozmawiamy na tematy dotyczące różnych wartości w życiu człowieka.

Poza tym młodzież z Oazy stara się pomagać przy różnych inicjatywach parafialnych np.; przy zbiórkach, jasełkach, nabożeństwach, uroczystościach rocznicowych ( np. papieskich). Jeździmy też na pielgrzymki, wycieczko rowerowe, poznajemy nasze dziedzictwo kulturowe i uroki krajobrazu. Raz w tygodniu spotykamy się też z innymi grupami w hali sportowej na grach zespołowych. Jest to propagowanie twórczego, zdrowego i aktywnego spędzania czasu oraz integracja społeczeństwa.

Młodzież z Oazy pomaga też wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w organizowaniu corocznych koncertów pieśni religijnej „SACRO SONG”, który gromadzi zespoły  z wielu miejscowości.

czwartek,
18 kwietnia 2024