Liczba wyświetleń strony:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022r.

1.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

- wtorek – św. Wincentego a Paulo

- środa – św. Wacława m.

- czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

- piątek – św. Hieronima dK.

- sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz. dK.

2.      W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz Seminarium.

3.      Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę różańcową dzieci, młodzież i starszych do naszej świątyni codziennie na godz. 16.30. W miesiącu październiku Msze św. w ciągu tygodnia będą również odprawiane o godz. 17.00.

4.      W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca października. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 7.30

5.      Najbliższa niedziela jest I niedzielą miesiąca października. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem Słowa Bożego. Na zakończenie nabożeństwa i Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6.      Również od najbliższej niedzieli – pierwszej października - rozpoczynamy Msze św. dla dzieci o godz. 9.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii na te Msze św. Plan wszystkich Mszy św. na cały rok katechetyczny jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej

7.      Jeszcze raz zwracamy się z gorącą prośbą i apelem do naszych parafian, aby nie parkować swoich aut, zwłaszcza podczas tygodnia, na wjeździe na parking, by nie blokować przejazdu autobusowi, który dowozi dzieci do przedszkola. Także na ulicy kościelnej, gdy zostawiamy auto warto zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwy swobodny przejazd autobusu szkolnego.

8.      Tak jak już ogłaszaliśmy w ramach II Festiwalu Lubartowska Jesień Muzyczna 2022 w naszej świątyni dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Juventus im. Jerzego Semkowa. Nie często mamy możliwość zobaczyć i posłuchać większej orkiestry na żywo. Tym bardziej serdeczniu zapraszamy.

9.      We środę 28 września z parkingu przy kościele o godz. 3.00 wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Jest jeszcze ok. 10 wolnych miejsc. Osoby, które się już zapisały prosimy o podanie peselu do ubezpieczenia oraz dokonanie wpłaty.

10.  Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu na konto parafialne lub indywidualnie w ramach składek kwartalnych; z Syr – 200 zł, 100 zł i 50 zł z Kol. Kierzkówka – 100 zł, z Kol. Samoklęski I – 50 zł, z ul. Michowskiej – 100 zł.

11.  Bóg zapłać za kwiaty i wystrój naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańców Kamionka ul. Katowska i Szeroka na następną niedzielę prosimy o to mieszkańców Kamionki ul. Warszawska i Niska.

12.  W zakrystii są już do nabycia kalendarze maryjne na 2023 rok w cenie 8 zł.

13.  Na stoliku przy ołtarzu do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Po 30 latach wrócił do Boga”; „Czy dzisiejszy człowiek wierzy jeszcze Bogu?”; dziś kolejny dodatek „Bliżej życia z wiarą” oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Popularne twierdzenie, że młodzi odchodzą od wiary, oparte jest na błędnym założeniu. Trudno porzucić coś, czego nigdy się nie miało”. Dla dzieci jest jeszcze wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

14.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej społeczności parafialnej śp. Mariana WÓJCIKA z Kamionki. Przeżył 74 lata oraz śp. Jadwigę WOŹNIAK z Syr. Przeżyła 74 lata. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

piątek,
30 września 2022